Partnerské místo Stezky Českem

Kontakt: 775 974 856, KrusnohorskyPoutnik@gmail.com

Partnerské místo Stezky Českem

Pro školy

Prostory Krušnohorského Poutníka jsou koncipované jako skvělé zázemí pro pobyt škol za účelem poznávání Krušných hor, jejich příběhu a přírody. 

Hlavní devisou Krušnohorského Poutníka je multimediální ateliér, kde se žáci a studenti mohou naučit natáčet, pracovat s trikovým pozadím zeleného ateliéru, naučit se stříhat v DaVinci Resolve. Pravidelně učíme žáky a studenty práci s videotechnikou, se zvukem, kostýmy, rekvizitami a dalšími vychytávkami, např. s umělou inteligencí. 

 

Pro školy

Nabídka workshopů

pro základní a střední školy

Zázemí

Školy mohou využít komunitní ubytování v ateliéru nebo vám můžeme zařídit ubytování v přilehlých penzionech v Kovářské. Stravování lze zajistit ve zdejší základní škole a v dalších penzionech.

Školy mohou využít i zahradu pro různé hry či ohniště pro opékání buřtů.

Výlety

Co se výletů týče, je to odsud pouhých 5 kilometrů do zanikající osady Köngismühle, která je otevřenou učebnicí histori, ochrany přírody a umění. Žáci si mohou zkusit vytvořit vlastní landartové dílo, pomoci s obnovou ruin, udělat si oheň, zatopit v kamnech.

Dalších pět kilometrů je to do sousedního Německa, kde je možné také vyprávět spoustu příběhů týkajících se hornictví. Pravidelnou autobusovou linkou lze zajet do krajského města Annaberg-Buchholz či do lázeňského Klášterce nad Ohří.

V okolí Kovářské se nacházejí v docházkové vzdálenosti ikonické vrcholy a výhledy Krušnohoří: Meluzína, Mědník, Velký Špičák, Strážce, Fichtelberg a Klínovec. Navštívit můžete prohlídkovou štolu Panny Marie Pomocné na Mědníku, Muzeum letecké bitvy nad Kovářskou, kuželnu a fotbalové hřiště v Kovářské. Díky naší spolupráci se ZŠ Kovářská vám můžeme domluvit i „sparingpartnery“ pro turnaj v kuželně nebo pro fotbalový či florbalový zápas.